Od lamusa do geniusza w LO3

Wprowadzenie w gra trybu edukacyjnego

Celem trybu edukacyjnego jest wprowadzenie zdobywania nowych wiadomości w trakcie grania.  Rozwiązanie takie może być skierowane do uczniów i nauczycieli. Rozwiązanie polegać ma na tym, że osoby grające w gry będą mogły przełączyć się w tryb edukacyjny. W trybie tym będzie prowadzona podstawowa rozgrywka związana z grą, a w celu osiągnięcia kolejnych wyzwań/ punktów będą pojawiały się pytania lub informacje jakie należy przyswoić.  

Podczas trybu edukacyjnego będzie rozwiązanie testów Quizów oraz przyswajanie materiału przerabianego w szkolne na lekcjach lub zadanego przez nauczyciel.

Zasady trybu Edukacyjnego na przykładzie gry w Chińczyka

 • Celem gry jest nauka słówek i zwrotów z angielskiego podczas grania. Gracz może jednocześnie grać i uczyć się zasad angielskiego.
 • „Od lamusa do geniusza” czym się różni od zwykłej gry typu „Chińczyk”?
  • Aby ruszyć pionkiem należy wyrzucić sześć oczek na kostce gry ale jeżeli ma się wszystkie pionki w „bazie” i za pierwszym razem nie wyrzuciło się 6 oczek to pojawi się pytanie. Za poprawną odpowiedź dostaje się dodatkowy rzut kostką.
  • Wyrzucenie 6 oczek powoduje wyświetlenie pytania, W przypadku poprawnej odpowiedzi na pytanie, można rzucić jeszcze raz (maksymalnie dwa razy z rzędu).
  • Jeżeli pionek stanie na polu z chmurką i jeśli poprawnie odpowiemy na pytanie , dostajemy dodatkowy rzut kostką.
  • W przypadku gdy pionek może zostać zbity jest zadawane pytanie użytkownikowi, którego pionek ma być zbity, przy poprawnej odpowiedzi pionek nie będzie zbity.
   Pytania wyświetlają się wszystkim graczom, lecz tylko jeden gracz może odpowiedzieć, lecz wszyscy zobaczą poprawną odpowiedź.

Sprawdź czy nauka poprzez zabawę jest doskonałym połączeniem.

Na Androida od 5.0 do 7.1 
Trzeba włączyć "instalowanie ze źródeł innych ..."
Na Androida od 5.0 do 8.1
Trzeba włączyć „instalowanie ze źródeł innych …”

Jak zainstalować Chińczyka z opcją Edukacyjną

Widok Rozgrywki
Widok rozgrywki
Widok z pytaniami